marec 29, 2015

Trénerské služby

1. Osobný tréner vo fitnes centre

Ideálna možnosť ako si zlepšiť kondíciu a stav pohybového aparátu. Po úvodnej diagnostike pohybového aparátu a určení cieľov tréningu vytvorím tréningový plán. Cvičenia budú prebiehať pod mojím drobnohľadom a nebudú sa týkať len zlepšovania kondičných či koordinačných schopností, osvojovania si nových zručností a správnej techniky cvičenia, ale aj odstraňovaniu svalových dysbalancií a formovaniu postavy. Súčasťou tréningu je aj poradenstvo v oblasti stravovania.

Vykroč vpred k silnejšiemu a zdravšiemu telu. Nezáväzne vyplň formulár (stlač TU) alebo ma kontaktuj priamo na 0902 140 771 prípadne napíš na peter.obzera@live.com .

 

2. Diagnostika svalových disbalancií pohybového aparátu a pohybových stereotypov

diagnostikaDiagnostika pohybového aparátu a pohybových stereotypov je spolu s vyplnením vstupného dotazníka základom pre získanie tých najhlavnejších informácii o klientovi. Táto služba pozostáva zo statickej diagnostiky držania tela, testov skrátených a oslabených, hyperaktívnych a hypoaktívnych svalov, merania rozsahov pohybu v kĺboch, diagnostiky základných pohybových vzorov ako je drep, výpad či kľuk, diagnostika dychového stereotypu a diagnostika hlbokého stabilizačného systému. Na základe výsledkov vyhodnotím celkový stav a navrhneme čo najoptimálnejší program na riešenie zistených nedostatkov, ktoré významne zvyšujú riziko zranení, či bolestivosti pohybového aparátu.

V priebehu jednej hodiny diagnostiky otestujem pohybový aparát, vyhodnotíme výsledky, navrhneme riešenie a ukážeme základné korekčné cviky. Fotodokumentáciu a záznam diagnostiky vám zašlem na e-mail.

 

3. Metóda SM systém (Spirálna stabilizácia)

foto01Ako certifikovaný tréner metódy SM systém Vás naučím cvičiť podľa tejto metódy, ktorá je zameraná na odstraňovanie svalových disbalancíí (a tým pádom aj bežných bolestí chrbta a podobne) a na prevenciu voči chorobám pohybového aparátu. Viac informácii o metóde nájdete v článku SM systém: skúsenosti a videá.

Absolbované kurzy:  SM systém 1, 2, 3 a 4, SM systém: svalové reťazce,  SM systém: skolióza.

 

 

 

4. Kinesio tape

MuellerKinesLogoKinesio taping je metóda využívajúca telu vlastné reparačné procesy. Účinnosť sa prejavuje vďaka aktivácii nervovej a obehovej sústavy. Metóda vychádza z poznatkov kineziológie, ako vedy uznávajúcej význam tela a pohybu pri rehabilitácii a bežnom živote. Metóda využíva špeciálne pružné pásky na báze bavlny, ktoré sú pokryté špeciálnym hypoalergénnym lepidlom, ktoré ich pevne udrží na mieste po dobu niekoľkých dní. Podľa miesta, spôsobu, smeru a sily natiahnutia pásky pri lepení môžme ovplyvniť lymfatický systém, väzivové a svalové štruktúry, šľachy a fascie, no aj držanie tela a stabilitu kĺbov.

 

 

Top